A NYÍREGYHÁZI FŐISKOLA HALLGATÓINAK EREDMÉNYEI

2014.
PDF A 2014. TDK eredmények letöltése

A NYÍREGYHÁZI FŐISKOLA HALLGATÓINAK EREDMÉNYEI KAROK SZERINT
2013.
PDF A 2013. TDK eredmények letöltése

Bölcsészettudományi és Művészeti Kar
A szerző(k)
(név, évfolyam,szak)
A dolgozat címe A témavezető(k) neve, beosztása OTDK Szekció  
OTDK eredmény
Hetey Brigitta
II. MA  Vizuális- és környezetkultúra tanár
Magyar népmese illusztrációk Benedek Elek meséi alapján Szepessy Béla DLA
főiskolai docens
Művészeti és Művészettudományi Szekció grafika tagozat bemutatta dolgozatát
Doroginé Káli Annamária
I. MA L. MA  Vizuális- és környezetkultúra tanár
Öltözék-együttes Aranyosi Zsuzsánna
főiskolai docens
Művészeti és Művészettudományi Szekció textil tagozat III. hely
Sándor Orsolya
V. BA  Képi ábrázolás
Hármas vizit Orosz Csaba DLA
főiskolai adjunktus
Művészeti és Művészettudományi Szekció festészet tagozat bemutatta dolgozatát
Dankó Evelin
III. BA Környezetkultúra
Bajusz  
Szabó Attila DLA
főiskolai adjunktus
Művészeti és Művészettudományi Szekció fotó tagozat bemutatta dolgozatát
Szilágyi Eszter
I. BA Képi ábrázolás
A Báji-Patay ház Dr. Jankáné Dr. Puskás Bernadett
főiskolai tanár
Művészeti és Művészettudományi Szekció művészetelmélet tagozat Különdíj
Dalanics Katalin
V. BA Környezetkultúra
white light Balogh Zsolt DLA
főiskolai adjunktus
Művészeti és Művészettudományi Szekció craft tagozat IV. hely
Henzler Anna
III. BA
Imperfection Orosz Csaba DLA
főiskolai adjunktus
Művészeti és Művészettudományi Szekció intermédia tagozat bemutatta dolgozatát
Hirschler Szorina
V.BA Plasztikai ábrázolás
Többszörös átkötés Nagy Lajos Imre DLA
főiskolai tanár
Művészeti és Művészettudományi Szekció szobrászat tagozat bemutatta dolgozatát
Rimán Barbara
I. MA Ének-zene- Matematika tanár
Általános és sajátos játéktechnikai elemek egy gyimesi furulyás repertoárjában Bíró István Ferenc, művésztanár Művészeti és Művészettudományi Szekció
népzene-pop-rock tagozat
I. hely
Biró László
I. MA Ének-zene-Inkluzív nevelés tanár
Mezőtúr és környékének betyárdalai, bújdosó-énekei és balladái Nauner-Agárdi Éva,
adjunktus
Művészeti és Művészettudományi Szekció
népzene-pop-rock tagozat
II. hely
Antal Édua
I. MA Ének-zene-Vizuális kommunikáció tanár
Általános és sajátos játéktechnikai elemek egy felcsíki furulyás repertoárjában Bíró István Ferenc, művésztanár Művészeti és Művészettudományi Szekció
népzene-pop-rock tagozat
III. hely
Vaskó Henrietta
II. Biológia BSc, Ének –zene minor szak
Liszt Ferenc hangszerkezelése a Genfi harangok című kompozícióban Deákné Dr. Kecskés Mónika,
főiskolai docens
Művészeti és Művészettudományi Szekció
előadóművészeti tagozat
III. hely
Gávai Anita
I. MA Magyar  tanár
Kritika és gyakorlat között. Adalékok Bárdos Artúr kritikusi arcképéhez Dr. Karádi Zsolt, főiskolai tanár Humán Tudományi bemutatta dolgozatát

 

Gazdasági és Társadalomtudományi Kar
A szerző(k)
(név, évfolyam,szak)
A dolgozat címe A témavezető(k) neve, beosztása OTDK Szekció OTDK eredmény
Kulcsár István - Gazdálkodási és menedzsment szak, III. A 2008-as világgazdasági válság Dr. Galó Miklós – főiskolai tanár,
Vargáné Dr. Bosnyák Ildikó – főiskolai adjunktus
Közgazdaságtudományi -
Vincze Emese Orsolya - Gazdálkodási és menedzsment szak (végzett) A szakképzési hozzájárulás elszámolásában történt változások hatása a gazdálkodó szervezetek gyakorlati képzési hajlandóságára Dr. Kvancz József,   főiskolai tanár Közgazdaságtudományi III. hely
Sütő Dávid - Gazdálkodási és menedzsment szak, III. Az outsourcing, mint menedzsment paradigma, Kárpátalja a kiszervezés aspektusából Dr. Galó Miklós – főiskolai tanár,
Dr. Szénás Ignác – főiskolai tanár
Közgazdaságtudományi bemutatta dolgozatát
Patakvölgyiné Barta Annamária - Gazdálkodási és menedzsment szak, III. Személyi sérüléses közúti közlekedési balesetek alakulása Hajdú-Bihar megyében Dr. Galó Miklós – főiskolai tanár, Közgazdaságtudományi -
Bőr Katalin - Gazdálkodási és menedzsment szak, III. Öngondoskodás, leszámolás az illúziókkal Dr. Galó Miklós – főiskolai tanár, Közgazdaságtudományi -
Tóth Szabina - Gazdálkodási és menedzsment szak, II. „Lehet cukrászdám Bécsben” avagy a vállalkozásalapítás lehetőségei az Európai Unióban Kósáné Dr. Bilanics Ágnes – főiskolai docens Közgazdaságtudományi bemutatta dolgozatát

 

Műszaki és Mezőgazdasági Kar
A szerző(k)
(név, évfolyam,szak)
A dolgozat címe A témavezető(k) neve, beosztása  
OTDK Szekció
 
III. hely
Janovits Dorottya
Kovács Gergő
KM III. nappali
A fáradtság hatása a pilóta teljesítőképességére Szelestey Gyula, ny. főiskolai docens Műszaki Tudományi  
Különdíj
Herman János
GM III. nappali
Forgácsképződés fizikai modellezése Dr. Dezső Gergely, főiskolai tanár Műszaki Tudományi bemutatta dolgozatát
Kondra Norbert
KM III. nappali
Paraffin emulzió gyártásánál alkalmazott szállítási rendszerek vizsgálata a Bogdány-Petrol Kft.-nél Dr. Antal Tamás, főiskolai adjunktus Műszaki Tudományi bemutatta dolgozatát
Kiss Gergő
GM III. nappali
Lencsepolírozó gép bordástengely gyártástechnológiájának kidolgozása és a gyártáshoz szükséges befogó készülék tervezése Bodzás Sándor, főiskolai adjunktus Műszaki Tudományi bemutatta dolgozatát
Zand Gergő
GM III. nappali
Additív gyártással készített munkadarabok mérethelyességének és felületi minőségének elemzése Dr. Dezső Gergely, főiskolai tanár Műszaki Tudományi -
Bartha Attila
KM III. nappali
Az útrelációk jelentősége a fuvarozói kisvállalkozási gyakorlatban Dr. Kalmár Imre, főiskolai tanár - bemutatta dolgozatát
Tóth Renáta Anita Kolozsvári Beáta
Hegedűs
Fizika II.
Hogyan állítsak elő szivárványt, hogyan készítsek áramforrást? (Fizika szaktábor) Dr. Varga Klára, főiskolai docens Tanítás-és Tanításmódszertani-Tudástechnológiai -
Gálik Tamás
Fizika II.
Akusztikai demonstrációs eszközök és kísérletek Dr. Beszeda Imre, főiskolai tanár Tanítás-és Tanításmódszertani-Tudástechnológiai  

 

Pedagógusképző Kar
A szerző(k)
(név, évfolyam,szak)
A dolgozat címe A témavezető(k) neve, beosztása OTDK Szekció OTDK eredmény
Szijjártó Nikoletta
IV. Tanító BSc
Kiss Lajos pedagógiai tevékenysége Dr. Dáviczki Sándor
főiskolai tanár
Pedagógia, Pszichológia, Andragógia és Könyvtártudományi bemutatta dolgozatát

 

Természettudományi és Informatikai Kar
A szerző(k)
(név, évfolyam,szak)
A dolgozat címe A témavezető(k) neve, beosztása OTDK Szekció OTDK eredmény
Kristóf Andrea
II. Földrajz MSC
Onga szociálgeográfiai vizsgálata Dr. Kókai Sándor,  főiskolai tanár FIFOMA V. hely
Balázsi Tamás
IV. Földrajz BSc
Az ásványgyűjtés természeti környezetre gyakorolt hatásainak jellemzése Telkibánya környezetében Dr. Szepessi János, főiskolai adjunktus FIFOMA  
VI. hely
Péter Ildikó
IV. Földrajz BSc
Teljesítménytúrák földrajzi adottságai és szerepe bükki túrák példáján Dr. Sütő László
főiskolai docens
FIFOMA  
Különdíj
IV. hely
Burján Evelin
III. Biológia BSc
A parlagfű (Ambrosia artemisiifolia L.) szerveinek és pollenjének morfológiája és a környezetszennyezés kapcsolata Dobróné Dr. Tóth Márta, főiskolai docens Biológia -
Veréb László
III. Programtervező Informatika BSc
Foglaltsági háló alapú térképezés NXT robottal Simon Béláné Dr.
főiskolai tanár
Informatikai Tudományi -
Obbágy Zsuzsanna
III.
Testnevelő edző BSc
A dohányzás problémája 16-20 éves korosztályban, hatása a teljesítőképességre Hegedűs Ferenc, főiskolai docens Testnevelés- és Sporttudományi bemutatta dolgozatát
Barabás Petra
II.
Testnevelő edző BSc
Fogyatékossággal élő hallgatók integrációja a felsőoktatásban Dr. Vajda Ildikó, főiskolai docens Testnevelés- és Sporttudományi bemutatta dolgozatát
Turbucz Annamária
III.
Sportszervező BSc
Egészség és sérülés adatok összehasonlító elemzése különböző minősítésű kézilabdások körében Dr. Vajda Ildikó, főiskolai docens Testnevelés- és Sporttudományi bemutatta dolgozatát

 

shadow